Divišov deklasoval pěti góly Lysou

Divišov - Lysá nad Labem 5:1 (3:0)

Autor: Pavel Šimáček

Ve fotbalové I. A třídě, skupině B, deklasoval desátý Divišov na svém hřišti osmou Lysou nad Labem, které nastřílel pět branek.

Domácí udávali tempo hry od začátku utkání, soupeře přehrávali kombinační hrou a mezi 26. - 35. minutou rozhodli o své výhře třemi góly. Nejprve skóroval Zd. Pekárek po sóle a střelou z úhlu, poté L. Janovský po pěkné kombinaci a přiťuknutí Marka Hanuše a na 3:0 zvyšoval Marek Hanuš, jenž prokličkoval v šestnáctce vše, co mu stálo v cestě. Hosté se ale nezlomili a do konce poločasu měli tři šance, ale skóre se nezměnilo.

Ve druhém poločase už diváci moc fotbalové krásy neviděli, míč byl více ve vzduchu než na zemi. Přesto byly k vidění tři branky. Po hodině hry snížil Urban po chybě Lehána, když zakončil na zadní tyči centr ze strany. Domácí ale nenechali zápas zdramatizovat. Lukáš Janovský po zpětné přihrávce přidal čtvrtý gól a hostující obránce Ježek, jenž s pomocí Pekárka dopravil míč do vlastní branky, uzavřel na 5:1.

"V prvním poločase jsme hráli podle představ, dobře jsme kombinovali, kontrolovali hru a vstřelili tři góly. Ve druhém poločase se hrála nakopávaná z obou stran, pro oko diváka se nehrál pohledný fotbal a po pátém gólu se utkání jen dohrávalo," podotkl k výhře trenér Divišova René Burcev a dodal k Lysé nad Labem: "Soupeř měl jen v prvním poločase šance za stavu 3:0, ve druhém vstřelil gól, ale po naší hrubce."

Branky: Janovský Lukáš (26', 71'), Pekárek Zdeněk (21'), Hanuš Marek (35'), Ježek Stanislav (74' vlastní) - Urban Martin (61')
ŽK: Janovský Lukáš (53'), Janovský Zdeněk (67') - Poborský Ondřej (52'), Novák David (89')
Rozhodčí: Žáková Dagmar, Navrátilová Pavla, Pavlíková Monika

Šimáček Pavel
Svoboda LukášHronek LukášLehán MarkoBlažíček Jakub
Janovský LukášSrb PavelJanovský ZdeněkVondrák Jan
Hanuš MarekPekárek Zdeněk
Střídání
58'Svoboda Lukáš>Vávra Martin
71'Lehán Marko>Šmíd Filip
81'Janovský Lukáš>Hák Zdeněk
87'Pekárek Zdeněk>Oberleitner Vít