• Perfectsoft
Divišov padl ve Velimi

Velim - Divišov 3:1 (1:0)

Autor: Petr Roubíček

Ve fotbalové I. B třídě, skupině B, padl Divišov po dvou prohraných penaltových rozstřelech ve Velimi, když jeho výkon hodně ovlivnilo zranění brankáře Šimáčka, kterého v 10. minutě nesmyslně nakopl velimský hráč do holeně místo, aby ho přeskočil. Brankář hostů byl ihned dlouho ošetřován, i následně během hry a nakonec po třetím gólu domácích vystřídal a do branky vstoupil hráč Lukáš Janovský. "Pokud by byl zdravý, tak věřím, že bychom góly nedostali, protože by vyběhnul a míče za obranu by sebral. Hráč se mu sice omluví, ale každý jiný by ho přeskočil a nezajel by do něj," zlobil se na útočníka Velimi trenér Divišova René Burcev.

V prvním poločase měli nejprve domácí dvě velké šance, ale následně i hosté Markem Hanušem (trefil brankáře z malého vápna a poté přestřelil prázdnou branku), ale ani jeden tým neskóroval. Těsně před poločasem předvedli vydařenou akci Jansta s Kedrštem a Velim šla do vedení.

Krátce po změně stran přidal druhý gól Kukal a poté domácí spálili tři stoprocentní šance. A tak Divišov snížil krásnou ranou Zd. Janovského na 2:1 a domácí začali mít strach. Chuť na vyrovnání ale zhatil hostům v 76. minutě Kasal.

"Domácí vyhráli zaslouženě, ale vyloženější šance jsme měli paradoxně my a nevím, jak by se zápas vyvíjel, pokud bychom za stavu 0:0, alespoň jednu dali," povzdechl si po zápase Burcev.

Branky: Kedršt Martin (43'), Kukal Jan (54'), Kasal Matěj (76') - Janovský Zdeněk (69')
ŽK: Kedršt Martin (84') - Lehán Marko (33')
Rozhodčí: Nepovím František, Hurych Lubomír, Nehasil Karel

Šimáček Pavel
Blažíček JakubJanovský ZdeněkLehán MarkoSvoboda Lukáš
Janovský LukášVávra MartinSrb PavelVondrák Jan
Hanuš MarekPekárek Zdeněk
Střídání
62'Blažíček Jakub>Veselý Vladimír
62'Svoboda Lukáš>Hronek Lukáš
76'Šimáček Pavel>Šmíd Filip