• Perfectsoft
Divišov dohrávku nezvládl

Záryby - Divišov 3:1 (1:1)

Autor: Pavel Šimáček

V dohrávce 17. kola fotbalové I. A třídy, skupiny B, padnul Divišov na hřišti Záryb, když se sice dostal do vedení, ale následně inkasoval tři branky.

Zápas začal aktivně. Hosté byli nebezpeční po brejkových situacích, domácí hrozili po rohových kopech. Ty někdy Divišovští i se štěstím ustáli a po jednom se dostal k odraženému míči Vondrák, uprchl s ním na polovinu hřiště, křižným pasem našel na druhé straně Vávru, který po sóle obešel i brankáře a otevřel skóre - 0:1. Vedení hostů ale mělo jepičí život, první domácí brejk a následnou patičku ještě Šimáček ustál, ale ve 22. minutě již bylo vyrovnáno. Divišovská obrana v domnění, že se bude pískat "mrtvý" ofsajd, přestala hrát, čehož domácí využili a po centru skóroval osamocený T. Vytlačil - 1:1. Následně se hrálo spíše ve středu hřiště, ale v závěru poločasu se podařil hostům únik Pekárka, který naservíroval míč na malé vápno Vávrovi, ale ten odmítl střelou vedle vsítit svůj i mužstva druhý gól.

Ihned po změně stran byl blízko zvýšení náskoku hostů Marek Hanuš, ale jeho střelu z malého vápna vyrazil brankář na roh. Po něm byla trma vrma před brankou Záryb, ale domácí vše ustáli. V 53. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Hostům opět špatně scvakla ofsajdová past, přes kterou unikl D. Vytlačil, naservíroval míč na malé vápno, kde ještě T. Vytlačil netrefil míč, ale za ním stojící Přibyl už nemohl netrefit prázdnou branku - 2:1. Poté začala mužstva jen nakopávat míče, kombinace nebyly žádné a někdy situace připomínaly grotesku. Hosté ve snaze vyrovnat, posílali dlouhé míče dopředu, kde je stopeři Záryb v pohodě sbírali. Na druhé straně přicházely brejkové situace, ale Tomana vychytal po sóle Šimáček, hlavička Šaška skončila na břevně a Blažíček na poslední chvíli zblokoval na malém vápně tutovku Krulicha. A tak mohli v 88. minutě paradoxně srovnat hosté, ale na zadní tyči se po centru srazili osamocení Vondrák s L. Svobodou. V nastavení ještě naskočil do hry u domácích zkušený Antoš a ještě stačil hlavou uzavřít na 3:1.

"V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, ve kterém jsme šli do vedení, ale soupeř po našem špatném vystavování ofsajdu vyrovnal. Jen škoda, že těsně před poločasem nedal Vávra vyloženou šanci, mohl se zápas vyvíjet jinak. Ve druhém poločase již byla naše hra neurovnaná, nedařily se nám přihrávky, neměli jsme odražené balóny, obrana špatně bránila, nedařily se nám dobře zahrávat standardky a pořádně jsme nevystřelili na branku. Domácí nás nakonec potrestali z brejku a v závěru zápasu. Jsem zklamaný s přístupem a hrou mužstva, se soupeřem jako jsou Záryby, bychom měli uhrát lepší výsledek," podotkl po utkání smutný trenér Divišova René Burcev.

V sobotu 14. dubna dojíždí desátý Divišov anglický týden od 16:30 doma s druhými Pěčicemi.

Branky: Vytlačil Tomáš (22'), Přibyl Ladislav (54'), Antoš Zdeněk (90+3') - Vávra Martin (18')
ŽK: Valentin František (73'), Vytlačil Tomáš (75') - Svoboda Lukáš (85')
Rozhodčí: Tvaroh Petr, Nejedlo Tomáš, Tylchert Michal

Šimáček Pavel
Svoboda LukášVeselý VladimírJanovský ZdeněkLehán Marko
Šmíd FilipVávra MartinSrb PavelVondrák Jan
Hanuš MarekPekárek Zdeněk
Střídání
70'Šmíd Filip>Blažíček Jakub
84'Srb Pavel>Hák Zdeněk