• Geodet-Praha
  • Perfectsoft
Divišov B - Načeradec 4:1

Autor: Karel Sýkora

V prvním domácím utkání jarní části sezony přivítaly "vosy" soupeře z Načeradce. Přestože byli domácí favoritem, aktivnější byli zpočátku překvapivě hosté. Dokázali také dopravit míč do domácí branky, leč z ofsajdu. Poté se hra přesunula na druhou stranu hřiště, kde dvakrát zazvonila tyč brány Načeradce. Z dorážky otevřel skóre utkání Honza Zámostný a na bránu hostí se valil jeden útok za druhým. Vedení domácích navýšil Roman Stibůrek, když při souboji s obráncem Načeradce dopravil míč do sítě podruhé. Vzápětí ale hosté kontrovali z ojedinělého protiútoku, kdy útočník Načeradce technicky obstřelil Davida Langra v domácí brance. Hra poté upadla do průměru a do poločasové přestávky změnu stavu nepřinesla.

Do druhé půle domácí poslali obměněnou sestavu a vytvořili si územní převahu. Hosté na to zareagovali zvýšenou agresivitou, místy až za hranicí pravidel. Na to doplatil obránce hostí, který po druhé žluté kartě po likvidačním zákroku na unikajícího Honzu Zámostného putoval předčasně do sprch. Přesilovku jednoho muže v poli dokázali domácí využít hned dvakrát. Nejprve po centru Martina Vávry Libor Kubík volejem do protipohybu gólmana Načeradce zvýšil na 3:1, aby krátce nato tentýž hráč uzavřel skóre po nejpohlednější akci zápasu. Lukáš Vobořil unikl po levé straně a na jeho přetažený centr si naběhl právě Libor Kubík, který měl dostatek času na srovnání mířidel a nádhernou dělovkou nedal brankaři hostí šanci zasáhnout. Další změny stavu se do konce utkání diváci již nedočkali a tak domácí mohli slavit další vítězství, kterým si upevnili druhé místo v tabulce.

Divišov B - Načeradec 4:1 (2:1)
Branky: Zámostný Jan (11'), Stibůrek Roman (30'), Kubík Libor (78', 84') - Chomát Miroslav (31')
ŽK: Zámostný Lukáš (44'), Šimáček Pavel (73') - Jelínek Josef (44', 66'), Pejša Václav (79')

Střídání
46'Zámostný Lukáš>Blažíček Jakub
46'Hák Zdeněk>Kubík Libor
65'Stibůrek Roman>Vávra Martin
65'Šmíd Filip>Pecka Vojtěch