• Perfectsoft
Poříčí rozstřílelo v generálce obou týmů rozklížený Divišov

Poříčí nad Sázavou - Divišov 9:1 (5:0)

Autor: Pavel Šimáček

Na umělé trávě v Benešově sehrály dva fotbalové týmy generálku na jarní boje - Poříčí nad Sázavou na krajský přebor, Divišov na I. A třídu. Zápas se stal jednoznačnou záležitostí favorita, který nastřílel nekompletnímu soupeři devět gólů, když Jawa kontrovala brankou Šmída.

Od prvních minut zaparkoval Divišov autobus na vlastní polovině, ale po zisku míče se snažil chodit do brejků, které ale gólově nezakončil. Poříčí nepodávalo oslnivý výkon, přesto bylo produktivní a do poločasu nastřílelo pět branek. Účet načal P. Pohorský po pasu Rejhona, následně skóroval dvakrát Trpišovský po přihrávce P. Pohorského a chybě stoperů Divišova. V závěru poločasu rozvlnili síť Vosáhlo a Rejhon.

Po změně stran se dlouho nic nedělo a hra neměla patřičnou úroveň. Až v 68. minutě završil Trpišovský svůj hattrick po sóle. Následně snížil kuriózně Šmíd po brejku, když ho trefil do nohy P. Pohorský. Ve zbytku času se trefil L. Svoboda do vlastní sítě a Vosáhlo s P. Pohorským uzavřeli na 9:1.

"Ač jsme vysoko vyhráli, naše hra se mi proti oslabenému soupeři nelíbila a takhle bychom ve Strašecí neuspěli. Těší mě jen produktivita," podotkl po zápase trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Kormidelník Divišova René Burcev měl problémy se sestavou, takže má před jarními boji hlavu v pejru. "Šest hráčů (Oberleitner, Pekárek, Vávra, Lukáš Janovský, Macháček a Hronek) nám chybělo a tři jsem si musel vypůjčit, takže generálka se minula účinkem," posteskl si.

Čtvrtý celek krajského přeboru chce udržet vybudované pozice i na jaře. "Před sezonou jsme avizovali cíl být do pátého místa, což se nám na podzim podařilo. Na jaře bychom chtěli umístění udržet," říká trenér Poříčí Pavel Šimáček.

Mužstvo začalo zimní přípravu až koncem ledna, když už byly jiné týmy v plném zatížení. "Už jsem nějaký pátek v Poříčí a jsme na pozdější začátky zvyklí. Zatím se to vždy vyplatilo," odtajňuje Šimáček a podotýká: "Hráči mají chuť do mistráků, v trénincích makají, a všech šestnáct je schopno nastoupit v základní sestavě."

V přípravných zápasech prohrálo Poříčí jen s Úvaly, ale hrál se pouze poločas, protože na benešovské umělce po třinácti letech stávkovala světla.

Mužstvo doznalo jen minimálních změn. Od fotbalu bude na jaře odpočívat nejzkušenější stoper Roman Křivohlavý. Z Benešova dorazili Michal Bohata a Vojtěch Balata, ze Štěchovic přišel brankář Michal Soukup. "Mrzí mě jen zranění Ondry Páva, Martina Jíši i Michala Bohaty, ale věřím, že se brzy dají dohromady," doufá poříčský kormidelník před jarními boji. První ho čeká s týmem v sobotu 10. března od 14:30 na umělé trávě v Novém Strašecí.

Divišov, desátý celek I. A třídy, skupiny B, v zimě vyměnil trenéra, když se Ivan Vondrák kvůli pracovním povinnostem posunul do role asistenta a do křesla usedl René Burcev. Ten se snažil přes zimní přípravu do týmu nacpat kondici, co to šlo, a byl s přístupem hráčů spokojený. "Kluci makají a co jim připravím, to udělají," měl radost nový divišovský kouč, jenž se snažil v přípravných zápasech (Votice 2:5, Miřetice 3:4, Sedlec-Prčice 3:2, Poříčí 1:9) dát šanci všem hráčům.

Přesto by rád přivítal do mužstva posily, což se mu zatím nepodařilo. Navíc Burcev nemůže na jaře počítat s Tomášem Macháčkem a trápí ho marodka, když u tří hráčů visí otazník před úvodním jarním utkáním, ve kterém by měli v sobotu 10. března od 14:30 nastoupit doma proti Uhlířským Janovicím. Pokud se ale zápas nepřeloží na umělou trávu, tak se s největší pravděpodobností nebude hrát. "Na hřišti je sedm centimetrů sněhu. Sice se má oteplovat, ale nevím, jestli by se na hřišti dalo hrát, protože je pod sněhem led," říká kouč Divišova René Burcev, jenž si přeje se na jaře pohybovat ve středu tabulky.

Branky: Trpišovský (20', 37', 68'), Pohorský P. (2', 86'), Vosáhlo (40', 81'), Rejhon (41'), Svoboda L. (78' vlastní) - Šmíd Filip (73').